Jazyk:
Země doručení:
Česká republika (CZK)
Menu

Rádce pro výběr kalhot

Jak vybrat

Rádce pro výběr kalhot vám pomůže vybrat takové kalhoty, jaké přesně hledáte. Poradíme vám, jaké kalhoty se nejvíce prodávají, jaké kategorie se hodí pro jaké účely a k čemu vlastně jsou kalhoty z našeho obchodu využitelné. Vybere si každý.

Rádce pro výběr kalhot

ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ KALHOT

Kalhoty v army stylu

Kalhoty z této kategorie jsou vhodné pro denní nošení každého občana. Jsou pohodlné, praktické a většinou vycházejí ze střihů tradičních armádních kalhot, jako jsou například M-65. Z armádních střihů často jen volně vycházejí, jsou upravené tak, aby byly pro běžné nošení lepší než původní armádní modely. Je to i tím, že od původního návrhu armádních kalhot uplynulo několik desetiletí. Kalhoty z této kategorie uspokojí téměř všechny. Dobře se v nich chodí ve městě, na vesnici, ale i v přírodě. Barevné zpracování je neutrální, hodící se k většině oblečení. Mezi nejvíc prodávané kalhoty tohoto stylu patří ty od firem Surplus a Brandit.

Maskáče

Maskovací kalhoty nabízíme jak přímo originály z výstrojních skladů armád celého světa, tak i repliky od renomovaných výrobců. V naší nabídce naleznete tradiční vzory i hyper moderní maskovací vzory aktuálně zaváděné na testování vybraným (většinou americkým) jednotkám. Maskáče jsou vhodné pro nenápadný pohyb v lese, poušti i ve městě. Nabízíme i speciální noční tmavé verze, které se vám budou hodit pro noční aktivity. Maskáče z naší nabídky využijete pro hraní bojových her, lov, rybaření nebo i jen pro nošení zajímavě barevných kalhot kdekoliv, kde vás napadne. Zajímavé jsou moderní digitální maskovací vzory, kterými ještě nedisponuje ani Armáda České republiky.

Nepromokavé kalhoty

Nepromokavé kalhoty, jak už je z názvu zřejmé, slouží k ochraně před mokrem a vodou. Nenechte se zmást, nejedná se o materiál typu pláštěnka, ale o dobře promyšlené prodyšné kalhoty. Prodyšnost je velmi důležitá. Pokud by kalhoty nebyly takto funkční, během chvíle byste v nich byli zpocení tak, že by ani nemělo smysl se před vodou chránit. Kalhoty nepropouští vodu a zároveň vypouštějí vodní páry pryč od těla do vzduchu. To je možné díky rozdílné velikosti molekul vody v tekutém stavu a páry. Membrána, ať už je to mediálně známý Gore-Tex, nebo jakákoliv jiná, má strukturu podobnou lidským pórům, a tyto „póry“ jsou velké akorát tak, aby mohla pára volně ven a molekula vody se nevešla. Kalhoty se obvykle nosí přes normální kalhoty jako další vrstva. Jsou skladné, proto se hodí do batoh u pro případ nouze. V tomto segmentu jsou v naší nabídce zastoupeni výrobci Helikon a Mil-Tec.

Taktické kalhoty

Taktické kalhoty jsou kategorií, kde se setkávají nejrůznější zákazníci. Kalhoty jsou vhodné jak pro civilisty na denní nošení po městě, tak i pro „contractory“ při práci v bojových oblastech nebo policisty ve službě. Asi se ptáte, v čem spočívá ta taktičnost takovýchto kalhot, které na první pohled vypadají podobně jako kalhoty army stylu nebo jako úplně běžné kalhoty. Je to jednoduché, tyto kalhoty vypadají jako obyčejné schválně. Nechcete přece, aby každý, kdo kolem vás projde, věděl, že u sebe máte zbraň a x zásobníků. O co obyčejnější mají takovéto kalhoty vzhled, o to speciálnější mají další vlastnosti. Mají kapsy přizpůsobené zásobníkům, zdvojenou látku tam, kde se čeká opotřebení, jako je od klipu nože nebo baterky. Často mají všité vnitřní kapsy pro chrániče kolen a uzpůsobený pas pro nošení větší zátěže. Je to jen výčet některých vlastností, které z taktických kalhot dělají něco speciálního. Každý model kalhot se liší a díky naší nabídce zahrnující výrobce Helikon si každý najde takové, které mu budou vyhovovat.

Vojenské kalhoty

Ne všechny kalhoty využívané v armádě jsou v maskovacím vzoru. Takovéto kalhoty najdete v kategorii vojenských kalhot. V naší nabídce se jedná především o vydařené repliky vojenských kalhot, které jsou vyrobeny tak, aby maximálně kopírovaly střih, materiál, barvu i ostatní vlastnosti takových kalhot. Jestli vás tedy nezajímá pouze army vzhled, ale chcete kalhoty, které jsou opravdu stejné, jako kalhoty, které nosí (resp. nosili) vojáci, v této kategorii se určitě najdete. 

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku