Jazyk:
Země doručení:
Česká republika (CZK)
Menu
Nastavení filtrů

Kuše a příslušenství Cold Steel

Americká společnost Cold Steel je inovátorem na poli nožířského průmyslu. Od svého založení v roce 1980 zaregistrovala několik patentů a dodnes utváří tvář celého nožířského odvětví. O úspěšnosti a zejména perfektním designu nožů Cold Steel svědčí jejich využití ve filmovém průmyslu. Určitě znáte například snímky Total Recall, Univerzální voják nebo Četa. Ve všech těchto filmech a mnoha dalších si zahrál ve vedlejší roli právě jeden z nožů tohoto amerického výrobce. Cold Steel vyrábí robustní a dokonale ostré nože. Ať už vybíráte zavírací nůž nebo nůž s pevnou čepelí, hledáte karambit nebo jiný bojový nůž, nůž pro každodenní nošení, mačetu nebo dýku, osloví vás především prvotřídní provedení a kvalita materiálu. V sortimentu společnosti Cold Steel rovněž naleznete vojenské polní lopatky, bodáky, baseballové pálky či gumové cvičné nože.

Mezi nejznámější inovace společnosti Cold Steel patří zejména:

  • Rukojeti Kraton - Kraton je obchodní značka pro syntetickou gumu. Zachovává si kvality přírodní gumy jako ohebnost, vysoký faktor tření a těsnící vlastnosti a přidává navíc větší odolnost vůči teplu, opotřebování a chemickým látkám.
  • Čepele Tanto - Tvar čepele odvozený od japonské katany. Rozdílem je jejich délka, čepele Tanto mají maximální délku 30 cm. Je to tvar čepele využívaný zejména u útočných nožů Cold Steel pro své penetrační vlastnosti.
  • Ocel San Mai III
  • Tri-Ad Lock - Patentovaný zamykací mechanismus čepelí nožů Cold Steel. Jedná se o vylepšený systém Back Lock, který je rozšířen o tzv. Stop Pin, který rozkládá tlak vyvíjený na celý mechanismus.

Potřebujete poradit s výběrem nože? Přečtete si náš článek o základním rozdělení ocelí nožů.  Vybíráte nůž s pevnou čepelí? Přečtěte si náš článek o nožích s pevnou čepelí Vybíráte nůž se sklopnou čepelí? Přečtěte si náš příspěvek jak vybrat zavírací nůž

více informací
Filtrovat
Řazení: Nejprodávanější
Řazení: Nejprodávanější
  • Nenalezeny žádné produkty

Podle čeho vybírat kuši?

Při výběru kuše je v první řadě dobré si uvědomit, na co si kuši pořizujete a co od ní očekáváte/jak náročnou údržbu jste ochotni své nové kuši věnovat. Pro sportovní střelbu Vám bude stačit síla nátahu kolem 170 lbs, pokud se chystáte na lov do zahraničí můžete sáhnout i po silnějších modelech zejména z rodiny kladkových kuší. Pokud pořizujete něco s čím se budete učit střílet, není asi vysoká síla nátahu ani energie střely vhodná a slabší pistolová kuše bude daleko lepší volba. Pokud plánujete kuši pro sportovní účely, nebo kuši schopnou lovu zvěře, je také dobré předem myslet jaké příslušentví na ni budete chtít dokoupit a případně na to myslet ve svém rozpočtu. Podobně jako u "hlučných" střelných zbraní je zbraň samotná sice důležitá, ale stejně tak projektil (v tomto případě šíp a hlavně hrot) se do velké míry podílí na trajektorii a hlavně účinku na cíl. Jednoduchá optika pak na kuši může také velice usnadnit střelbu. Je ale dobré myslet na to, že kolimátory a "puškohledy" se na kuše vyrábějí zvlášť a nedoporučuje se je měnit například s příslušenstvím na pušku. U obou typů zbraní totiž dochází k jinému působení sil a otřesů na optiku.

Dělení kuší podle konstrukce:

  • Pistolové kuše

Zpravidla lehké a cenově dostupné varianty s účinným dostřelem kolem 15 metrů. Tyto kuše nezaberou moc místa a jsou ideální pokud chcete něco pro rekreační střelbu, nebo pokud se chcete s kušemi naučit. Pro sportovní střelbu nebo dokonce pro lov se většinou nehodí, jelikož si šíp neuchová energii dlouho. Je ovšem důležité nezapomínat, že na kratší vzdálenosti má šíp stále dost energie na hluboký průnik do cíle a v žádném případě se nejedná o hračku. Je na to potřeba pamatovat zejména u "plnohodnotných" modelů se sílou nátahu kolem 80lbs.

  • Reflexní kuše

Jednoduchý a "staletími ověřený" koncept konstrukce kuše, který je stále velice jednoduchý na obsluhu a údržbu. Díky moderním materiálům se dnes jedná o mnohem skladnější a lehčí zbraně. Kuše s reflexní konstrukcí vyžadují pouze základní údržbu a při slušném zacházení se Vám odmění dlouhodobě spolehlivým chodem bez nutnosti servisu. Tyto zbraně navíc dosahují vysokých sil nátahu i přesnosti a v zahraničí jsou používány často k lovu a sportovní střelbě. Pokud se snad obáváte, že bude problém kuši s větší napínací silou opakovaně natahovat, je další výhodou těchto zbraní bohaté příslušenství a to včetně tzv. "natahováků" určených k vytvoření kladky při nátahu a usnadnění fyzické námahy.

  • Kladkové kuše

Mezi hlavní výhody kladkové kuše patří vysoká rychlost střely a lehkost natahování. Díky systému kladek je zpravidla potřeba znatelně menší síla při nátahu, ale zároveň dosahují tyto kuše největší energie při výstřelu (při porovnání se stejnou sílu nátahu u dalších variant kuší). Tyto kuše jsou oblíbeny u sportovců a v zahraničí také pro lov větší zvěře. Na co je ovšem u kladkové kuše potřeba myslet? Zejména že vyžaduje důkladnější údržbu (včetně pravidelného servisu) a to kvůli velkým silám působícím na tělo. O kladkové kuše je potřeba obzvláště pečovat.  Proto jsou vhodné zejména pro střelce, kteří hledají maximální výkon, ale zároveň už mají s kuší nějaké zkušenosti.

CO SI ZAPAMATOVAT při zacházení s kuší:

  • Nikdy nestřílejte s kuší na prázdno. Takzvaný "dry fire" může vést k poničení jejich částí a u kuší s velkou silou nátahu může i jeden výstřel vést v k poškození zbraně, nebo dokonce k úrazu.
  • Vždy používejte šípy doporučené výrobcem. Při používání lehčích šípů tětiva kuše nemusí stihnout předat dostatek energie a to vede k většímu namáhání ramen zbraně (opět platí, že čím větší sílu nátahu kuše má, tím také stoupá riziko poškození).