Army Shop Armed provozuje společnost ARMED STORE s.r.o.

 

 

 

Historie army shopu

 
 • 1.4. 2007 otevírám malou prodejnu typu army shop v Žatci
 • 19.7. 2007 je spuštěn internetový army shop Armed na adrese www.armed.cz
 • 20.7. 2009 je založena společnost ARMED STORE s.r.o., která přebírá army shop Armed a veškeré závazky
 • 10.3. 2010 firma spouští nový e-shop od renomované české společnosti - nová grafika, funkce a technická podpora
 • 1.6. 2010 odcházím z činné služby a začínám se naplno věnovat obchodování s vojenským a outdoorovým vybavením
 • 1.7.2010 je otevřena nová prodejna v Žatci, 4 x větší, než původní malá prodejna
 • 1.6.2012 otevíráme největší army shop v Praze, celková plocha se opět zvětšila 4x
 

 

 

 

Pavel Zendulka

 

Narodil jsem se v roce 1979 v jihočeské Kaplici, a od svého jednoho roku jsem bydlel s rodiči v malé vesničce obklopené lesy, jen pár kilometrů od rakouských hranic. Dětství jsem tedy prožil běháním po lesích a hraním si na indiány po vzoru Ernesta Thompsona Setona. Po dokončení střední školy jsem nastoupil na základní vojenskou službu na základnu mírových sil OSN Český Krumlov. Zde se cvičili a připravovali vojáci Armády ČR k výjezdu na zahraniční mise (UNPROFOR, IFOR i SFOR).

 


Byl jsem takzvaný „ledňák“ a měl jsem před sebou jeden rok služby. Fyzicky jsem na tom byl dobře, což byl základ, jak zvládnout jednoměsíční „přijímač“, tedy docela náročný základní výcvik. Bohužel to byl první a také poslední zajímavý měsíc základní služby a přede mnou už bylo jen 11 měsíců nudné strážní služby.

 

 

 

Na misi SFOR v Bosně

 


Chtěl jsem se dostat do mise SFOR, a jedinou možností bylo vstoupit do armády jako profesionální voják. V Bechyni tenkrát probíhala výběrová řízení do AČR. Výběrem jsem prošel a po čase nastoupil k 41. mechanizovanému praporu do Benešova. Zanedlouho se mi podařilo odjet na misi SFOR na základnu Donja Ljubia v Bosně.

 


Z mise mi utkvěly hlavně patroly a nekonečné ježdění v autech, střelby a spolupráce s britskými vojáky, kteří jsou nám Čechům blízcí. Byli jsme asi tři týdny na britské základně, kde jsem pomáhal s tlumočením. Našel jsem tam také spousty kamarádů.

 

 

 

Informatikem v armádě

 

 

 

Po návratu do ČR jsem přešel ke skupině zabezpečení velení jako informatik útvaru. Měl jsem na starost veškerou výpočetní techniku útvaru a taky školení. Příliš jsem počítačům nerozuměl, ale nakoupil jsem si odborné knihy a opět se mi potvrdilo, že když si dám nějaký cíl, tak ho splním. Učil jsem se za pochodu a dost často postupoval metodou pokus omyl. I tak se mi ale podařilo útvar dobře vybavit a zasíťovat.

 

V roce 2004 jsem si uvědomil, že mě moje práce na štábu už neuspokojuje a že chci něco jiného, kde bych více zúročil svoje vojenské zkušenosti. Rozhodl se přejít na 1. mechanizovanou rotu a po čase se mi podařilo odjet na misi KFOR do Kosova jako střelec operátor BVP-2.

 


Na podzim roku 2006 jsem odletěl do USA na kurz taktiky a vedení BNCOC. V rámci BNCOC jsem ještě prošel kurzem Combatives, což je systém boje zblízka postavený na základech brazilského Jiu-Jitsu.

 


Nástup k SOG

 


Na podzim roku 2007 jsem se zúčastnil výběrového řízení a následně nastoupil na útvar speciálních operací – SOG. Byl to nejzajímavější rok mé vojenské kariéry. Intenzivní výcvik trval zhruba pět měsíců, učili jsme se střílet, řídit vozidla, bojovat a spoustu dalších věcí. Vše na vysoké úrovni. O to víc mě pak mrzelo, že tento špičkový útvar byl v roce 2009 zrušen. O pár měsíců později jsem si podal žádost o zkrácení závazků a armáda mi vyhověla. Začal jsem se spolu s kolegy naplno věnovat své firmě – Armed.cz.

 

 

 


Ivan Novák

 


Mezi mé zájmy v dětství patřila střelba, letecké modelářství a bojové sporty. Už v sedmé třídě na základní škole jsem se stal členem Sboru dobrovolných hasičů a pět let se účastnil mnoha i mezinárodních soutěží v požárním sportu. Vyučil jsem se jako opravář strojů a zařízení a v roce 1994 jsem byl odveden do Armády ČR.

 


Z Tábora do Bosny

 


Jako absolvent základního výsadkového kurzu v Letkově jsem obdržel povolávací rozkaz do Tábora. Zde jsem nastoupil k mechanizovanému praporu nově vznikající 4. brigády rychlého nasazení jako velitel průzkumného družstva.
Následující období bylo jedním z nejlepších v mém dosavadním životě. Potkal jsem se s partou skvělých kluků a měl jsem štěstí také na kvalitní velitele. Před odchodem do civilu jsem dostal nabídku zůstat v armádě s možností odjezdu do zahraniční mise IFOR na území Bosny a Hercegoviny, kde právě skončila občanská válka. Tehdy jsem se rozhodl opustit svůj dosavadní život a začít kariéru profesionálního vojáka.

 


Po návratu z mise na území Bosny a Hercegoviny jsem působil jako velitel průzkumného družstva u první profesionální průzkumné čety v AČR. Personální změny v armádě mě ale následně donutily přestoupit k jinému útvaru. Mým novým pracovištěm se stal 4. průzkumný prapor v Bechyni.

 

 

 

Se 7. polní nemocnící v Iráku

 


Po začátku války v Iráku jsem odjel na svou druhou zahraniční misi MNTF-I jako zástupce velitele strážní čety se 7. polní nemocnicí. Byla to jiná zkušenost než mise na Balkáně. Nebylo mi už bezstarostných 19 let. Těsně před návratem domů jsem se dozvěděl o zrušení 4. průzkumného praporu Bechyně a dostal jsem nabídku sloužit u 102. průzkumného praporu v Prostějově. Po velmi krátké době jsem ale zjistil, že tato jednotka nesplňuje mé představy, a proto jsem se vrátil k útvaru do Tábora a také ke své rodině.

 

 

 

Třetí zahraniční mise - Kosovo

 


 

Do své třetí mise, KFOR v Kosovu, jsem odjel v roce 2007. Oproti předchozím byla tato mise nejklidnější. Vzhledem k omezování výcviku družstev odstřelovačů jsem začal uvažovat o možnosti působení u speciálních jednotek. Již v průběhu mise jsem se proto začal připravovat na výběrové řízení. Po návratu do republiky jsem se se svojí jednotkou účastnil soutěže průzkumných hlídek a mezinárodní soutěže Cambrian Patrol ve Velké Británii. Účast na mezinárodní soutěži byla velmi náročná, naší skupině se i přesto jako první české jednotce podařilo získat druhé místo.

 


Nástup k SOG

 


Vrcholem mé třináctileté kariéry vojáka byl nástup k jednotce SOG. Výcvik, materiální zabezpečení a jednotka sama byla na velmi profesionální úrovni. Čas strávený s touto jednotkou byl pro mě tou nejzajímavější zkušeností. Bohužel ke konci roku 2009 byla tato jednotka z politických důvodů zrušena.

 

A opět jsem stál před důležitým rozhodnutím, co dál. Pochopil jsem, že není cesty zpět a rozhodl jsem se ukončit vojenskou kariéru. Prošel jsem několika profesemi, až teprve spolupráce s firmou ARMED, kterou mi nabídl bývalý kolega z jednotky SOG, mě oslovila. Myslím, že si máme vzájemně co nabídnout.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Přeji Vám příjemný nákup a věřím, že budete s našimi výrobky a službami spokojeni
 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Pavel Zendulka

   

  jednatel

   

  ARMED STORE s.r.o.