Jazyk:
Země doručení:
Česká republika (CZK)
Menu
Nastavení filtrů
Značka
Značka nebyla nalezena
Cena
Ráže
Velikost pistole
Full Size (0) Compact (0) Subcompact (0) Crossover (0) Micro (0) Subcompact/Slimline (0) Full size/Standard (0) Compact/Midsize (0)
Spoušťový mechanismus
DAO (0) SA (0) SA/DA (0) Striker fired (0)
Určení zbraně
Sport (0) Hobby (0) IPSC / LOS (0) Sebeobrana (0) EDC (0) Sběratelství (0) Sportovní střelba (0) Taktická střelba (0)
Počet nábojů v zásobníku
-
Délka hlavně
-
Délka zbraně
-
Výška zbraně
-
Šířka zbraně
-
Hmotnost prázdné zbraně
-
Druh zbraně v CRZ
Pistole samonabíjecí (0)
Barva
Bronzová (0) Bílá (0) Chrom (0) Coyote (0) FDE (0) Fialová (0) Hnědá (0) Modrá (0) Nerez (0) Nikl (0)
Vlastnosti zbraně
Hlaveň se závitem (0) Picatinny rail (0) Optics Ready (0) Ocelová mířidla (0) Stavitelné hledí (0) Výměnné gripy (0) Světlovodná muška (0) regulovatelná spoušť (0) M-Lok předpažbí (0) Polymerový rám (0)
Kategorie zbraně
A-I (zbrojní průkaz a výjimka od PČR) (0) B (zbrojní průkaz a nákupní povolení) (0)
Varianta
Gen3 (0) Gen4 (0) SF (0) S (0) Restricted (0) Full size night sights (0) Full size (0) Lite (0) Trophy (0) National Match (0)
Štítky
Novinka

Pistole v ráži 7,65 mm Browning (.32 ACP)

Pistole ráže 7,65 mm, neboli .32 ACP (Automatic Colt Pistol), jsou jednou z tradičních ráží, které si našly své místo v historii střelných zbraní. Náboj .32 ACP byl představen v roce 1899 Johnem Browningem. I přes svou menší velikost a zastavovací účinek si ráže 7,65 mm udržela popularitu díky své ovladatelnosti a kompaktnosti. Mezi hlavní vlastnosti této ráže patří:

  1. Kompaktnost a ovladatelnost: Pistole 7,65 jsou obecně menší a lehčí než pistole větších ráží, což je činí ideálními pro skryté nošení nebo jako záložní zbraň. Nízký zpětný ráz také usnadňuje ovládání a přesnou střelbu.
  2. Historie a tradice: Ráže 7,65 mm byla používána v mnoha historických a ikonických pistolích, včetně některých modelů od Browningu a Waltheru. Tato ráže si získala důvěru mnoha střelců pro svou spolehlivost a konzistenci.

 

Výběr vhodné pistole není úplně jednoduchá věc. Zamyslete se nejdříve nad tím, k jakému účelu zbraň pořizujete a jak často ji budete používat. Více informací o tom, co zvážit a na co si dát pozor naleznete v našem článku "jak vybrat první zbraň". Pokud si nejste jisti, napište nám na zbrane@armed.cz, rádi vám poradíme.

Veškeré z nabízených modelů skladem si můžete přímo nebo po předchozí domluvě prohlédnout na kterékoliv z našich poboček po celé ČR. Specializací Armedu jsou zbraně značky Glock a Walther. Na obě uvedené značky máme vyškolené zbrojíře. Nezapomeňte se také podívat na malorážky nebo revolvery! Z doplňků pak určitě stojí za zvážení i pistolový tlumič hluku výstřelu, pro který však potřebujete hlaveň se závitem.

více informací
Filtrovat
Řazení: Nejprodávanější
Řazení: Nejprodávanější
  • Nenalezeny žádné produkty

Jak vybrat zbraň? základní parametry výběru

Zbraň vhodná na sebeobranu – tím je míněn zejména výkon, typ a ráže použitého náboje. Asi zde nevyslovíme žádné tajemství, když řekneme, že 99% střelců v našich zeměpisných šířkách volí ráži 9 mm Luger (neboli 9x19 mm). Má to svůj význam: náboj 9 mm Luger je nejrozšířenější pistolový náboj na světě, vyrábí se pro něj největší množství zbraní a jeho parametry jsou ideálním skloubením výkonu, spolehlivosti, přesnosti, zpětného rázu a ekonomické dostupnosti. Za nás rozhodně pro začátečníky doporučujeme tuto ráži, i když má samozřejmě i své nevýhody – uvedené výhody ale významně převažují!

Rozměry a hmotnost – zde je třeba odlišit, zda danou zbraň poptává křehká dáma (i s kramflíčkama 150 cm a 40 kg) nebo dřevorubec 120 kg / 190 cm. Oba případy jsou trochu extrémní, ale poslouží dobře ke zdůraznění faktu, že zbraň si musíme vybírat také dle vlastní tělesné konstituce. Čím menší a lehčí zbraň bude, tím divočejší bude při střelbě. Proto bychom žádnému začátečníkovi nedoporučovali super-kompaktní zbraně jako je třeba Glock 43 nebo Ruger LC9s Pro a naopak, pokud nemáte hned ambice na závodní střelbu, nedoporučili bychom zbraně jako je CZ 75 Shadow, Walther Q5 Match apod.

Vhodnost pro skryté nošení – tato charakteristika je úzce spjatá s předchozím bodem, vhodnější pro skryté nošení jsou samozřejmě zbraně menší a lehčí, nicméně jsou zde ještě další parametry ke zvážení: Zbraně pro každodenní skryté nošení musejí být bezpodmínečně bezpečné – tedy žádné sportovní speciály s odlehčenými spouštěmi nebo dokonce odstraněnými pojistkami apod.! Rovněž je dobré zvážit, zda nutně potřebujeme zbraň s vnějším bicím kohoutem, případně dalšími výstupky a ostrými hranami – to vše Vám bude trhat oděv a bude to činit nošení nepříjemným. Dalším faktorem je kvalita povrchové úpravy, a to na všech plochách (i vnitřních) – lidský pot je velmi agresivní a pokud zbraň nebude mít dostatečně kvalitně ošetřené povrchy, brzo na ní bude nošení „na těle“ znát.

Ergonomie – zjednodušeně tvar, kvalita úchopu a dosažitelnosti ovládacích prvků. Tento parametr je do značné míry individuální a subjektivní, proto je třeba bezpodmínečně zbraň před pořízením dostatečně vyzkoušet nebo alespoň „osahat“.

Spolehlivost a životnost - Parametry jsou u moderních zbraní velmi srovnatelné a jaksi automaticky se předpokládá, že všechny prodávané zbraně jsou spolehlivé a mají vysokou životnost. My v Armedu nabízíme pouze produkty, o jejichž kvalitě nepochybujeme!

Cenová dostupnost – zde je třeba zvažovat nejen primární náklady na pořízení samotné zbraně, ale případně druhotné výdaje na příslušenství a doplňky. Zde předesíláme, že než abychom našim zákazníkům za každou cenu prodali co nejvíc nejdražšího vybavení, snažíme se vždy nabídnout dokonalou službu a její součástí je i poradenství. A základní rada zní: necpěte peníze do doplňků, o nichž nejste zcela přesvědčeni, že je nezbytně potřebujete, dejte peníze do nábojů a střelnice jděte střílet a cvičit!