• Kalhoty v army stylu
• Maskáče
• Nepromokavé kalhoty
• Taktické kalhoty
• Vojenské kalhoty

 

 

Kalhoty v army stylu

 

Kalhoty z této kategorie jsou vhodné pro denní nošení každého občana. Jsou pohodlné a praktické. Většinou vycházejí ze střihů tradičních armádních kalhot, jako jsou například M-65. Z armádních střihů často jen volně vycházejí, jsou upravené tak, aby byly pro běžné nošení lepší než původní armádní modely. Je to i tím, že od původního návrhu armádních kalhot uplynulo několik desetiletí. Kalhoty z této kategorie uspokojí téměř všechny. Dobře se v nich chodí ve městě, na vesnici, ale i v přírodě. Barevné zpracování je neutrální, hodící se k většině oblečení. Mezi nejvíc prodávané kalhoty tohoto stylu patří ty od firem Surplus, Brandit a Vintage.

 

 

 

Maskáče

 

Maskovací kalhoty nabízíme jak přímo originály z výstrojních skladů armád celého světa, tak i repliky od renomovaných výrobců. V naší nabídce naleznete tradiční vzory i hyper moderní maskovací vzory aktuálně zaváděné na testování vybraným (většinou americkým) jednotkám. Maskáče jsou vhodné pro nenápadný pohyb v lese, poušti i ve městě. Nabízíme i speciální noční tmavé verze, které se vám budou hodit pro noční aktivity. Maskáče z naší nabídky využijete pro hraní bojových her, lov, rybaření nebo i jen pro nošení zajímavě barevných kalhot kdekoliv, kde vás napadne. Zajímavé jsou moderní digitální maskovací vzory, kterými ještě nedisponuje ani Armáda České republiky.

 

   

 

Nepromokavé kalhoty


Nepromokavé kalhoty, jak už je z názvu zřejmé, slouží k ochraně před mokrem a vodou. Nenechte se zmást, nejedná se o materiál typu pláštěnka, ale o dobře promyšlené prodyšné kalhoty. Prodyšnost je velmi důležitá. Pokud by kalhoty nebyly takto funkční, během chvíle byste v nich byli zpocení tak, že by ani nemělo smysl se před vodou chránit. Kalhoty nepropouští vodu a zároveň vypouštějí vodní páry pryč od těla do vzduchu. To je možné díky rozdílné velikosti molekul vody v tekutém stavu a páry. Membrána, ať už je to mediálně známý Gore-Tex, nebo jakákoliv jiná, má strukturu podobnou lidským pórům, a tyto „póry“ jsou velké akorát tak, aby mohla pára volně ven a molekula vody se nevešla. Kalhoty se obvykle nosí přes normální kalhoty jako další vrstva. Jsou skladné, proto se hodí do batohu pro případ nouze. V tomto segmentu jsou v naší nabídce zastoupeny i tradiční outdoorový výrobci jako je Gelert aTrekmates. Najdete zde samozřejmě i army výrobce Helikon a Mil-Tec.

 

  

 

Taktické kalhoty


Taktické kalhoty jsou kategorií, kde se setkávají nejrůznější zákazníci. Kalhoty jsou vhodné jak pro civilisty na denní nošení po městě, tak i pro „contractory“ při práci v bojových oblastech nebo policisty ve službě. Asi se ptáte, v čem spočívá ta taktičnost takovýchto kalhot, které na 1. pohled vypadají podobně jako kalhoty army stylu nebo jako úplně běžné kalhoty. Je to jednoduché, tyto kalhoty vypadají jako obyčejné schválně. Nechcete přece, aby každý, kdo kolem vás projde, věděl, že u sebe máte zbraň a x zásobníků. O co obyčejnější mají takovéto kalhoty vzhled, o to speciálnější mají další vlastnosti. Mají kapsy přizpůsobené zásobníkům, zdvojenou látku tam, kde se čeká opotřebení, jako je od klipu nože nebo baterky. Často mají všité vnitřní kapsy pro chrániče kolen a uzpůsobený pas pro nošení větší zátěže. Je to jen výčet některých vlastností, které z taktických kalhot dělají něco speciálního. Každý model kalhot se liší a díky naší nabídce zahrnující výrobce Helikon, Blackhawk! a Tru-Spec si každý najde takové, které mu budou vyhovovat.

 

  

 

Jako příklad taktických kalhot poslouží model Ascent od Tru-Spec. Na 1. pohled pro neznalé oko jsou to nenápadné praktické kalhoty s kapsami na bocích. Důvod, proč si je někdo koupil, ale není (pouze) jejich slušivost. Kalhoty jsou vyrobeny z 65 % polyesteru a 35 % bavlny v provedení Rip-stop. Kromě Rip-stopu, který je dělá odolnějšími, jsou potaženy teflonovou vrstvou, která zabrání ušpinění. Mají YKK zip a PRYM patentku. Už základní osazení, jak je vidět, je vybráno z nejkvalitnějších a nejodolnějších komponent. Do opaskových poutek se vejdou i velké opasky do šířky 5, 5 cm. Uvnitř kalhot je pas rozdělen na 2 části, které spojuje všitý elastický pás, proto jsou kalhoty pohodlné i při nošení pouzdra se zbraní. Mají 12 různě velkých kapes, které jsou přizpůsobeny např. zásobníkům, multi-toolům nebo třeba i kolenním chráničům. Navíc jsou kalhoty na zatěžovaných místech zdvojeny.

 

  

 

Vojenské kalhoty

 

Ne všechny kalhoty využívané v armádě jsou v maskovacím vzoru. Takovéto kalhoty najdete v kategorii vojenských kalhot. V naší nabídce se jedná především o vydařené repliky vojenských kalhot, které jsou vyrobeny tak, aby maximálně kopírovali střih, materiál, barvu i ostatní vlastnosti takových kalhot. Jestli vás tedy nezajímá pouze army vzhled, ale chcete kalhoty, které jsou opravdu stejné, jako kalhoty, které nosí (resp. nosili) vojáci, v této kategorii se určitě najdete. Takovéhle repliky vyrábí především Mil-Tec.