Tourniquet C-A-T - 7. generace.

 

Dnes Vám přiblížíme jednoduchý, ale velmi účinný Tourniquet C-A-T, který Vám a vašemu teamu může zachránit život.


Škrtidla se používají v lidské historii od nepaměti. Ale právě až na konci  20. století, hlavně díky lokálním konfliktům a asymetrickým válkám, svolili světové mocnosti k investici do bojové medicíny v tu dobu nevídaným kapitálem. To mělo za následek vznik komplexních i jednoduchých řešení, které se začali navzájem doplňovat, až vyústily ve světově uznávaný standart TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Kde právě škrtidlo hraje primární roli v předhospitalizační fázi. Jedinečným zaškrcovadlem vyvinutým na základě požadavků US Army, kde aplikaci může provádět sama zasažená osoba, je turniket C-A-T.

 

ZAKOUPIT ZDE


 

 Turniket C-A-T využívá velmi odolné vratidlo, které má pohyblivou páskou zabudovanou do struktury zaškrcovala a vyvíjí obvodový tlak na poraněnou končetinu pod místem aplikace, čímž krevní průtok zcela přerušuje. A to v takové míře, že i u vážných traumat s masivním krvácením. Po utažení se vratidlo zajišťuje ve dvou klipsnách ve tvaru C.

 

Tourniquet C-A-T®, 7.Gen., černý

 

Turniket C-A-T neobsahuje žádné šrouby či kovové prvky, které by komplikovaly práci při stresu, při kterém dochází k selhávání jemných motorických schopností při aplikaci zasaženého na sobě samém.
 
Patentovaná technologii red tip s červeným oválným zakončením, pomáhá zachránci / zraněnému snadněji identifikovat a provléci popruh skrz plastové přezky zaškrcovala.

Oceněno jako „jeden z deseti největších vynálezů“ v rámci US Army.

Zakoupit Zde