Trendy v outdoorovém stravování

 

Pokud plánujete strávit nějaký čas mimo civilizaci, pak je dobré se na takový pobyt náležitě připravit. Hlavně proto, abyste nedopadli jako muž na našem obrázku.

Nejdůležitější je pro člověka voda

Bez vody se totiž počítá přežití člověka na hodiny. Pro desinfekci vody naleznete v nabídce Armed hned několik produktů.

 


Velice oblíbené a osvědčené jsou filtrační lahve na voduKatadyn My Bottle, které zbaví vodu nečistot a bakterií. Můžete tak pohodlně nabrat vodu z přírodních zdrojů. Pokud při doplňování tekutin dáváte přednost spíše hydratačnímu vaku, značka Aquamira vyrábí filtr Frontier Pro, který lze nasadit na náústek hadice vaku. Funkce obou filtrů je obdobná.


Další možností jak si zajistit nezávadnou vodu, je použití tablet nebo roztoku pro desinfekci vody. Přípravky k desinfekci vody fungují na bázi iontů stříbra, silnější pak na bázi chlóru. Voda po desinfekci zůstává pitná až na půl roku, takže nemusíte mít strach před opětovnou kontaminací.

Co budete jíst?


Pokud máte zajištěn pitný režim, je potřeba dostat do žaludku také nějaké jídlo, abyste doplnily potřebné živiny. I na to jsme v Armed mysleli a nabízíme vám celkem slušný výběr trvanlivých potravin.

 

 

 

  • Mezi nejznámější trvanlivé potraviny patří MRE, které jsou zavedeny v americké armádě. Jedná se v podstatě o balíček zakonzervovaných potravin, který je vybaven bezplamenným ohřívačem. Zkratka MRE znamená Meal Ready to Eat, což je v překladu "jídlo připravené ke konzumaci". Na stejném principu fungují i potravinové balíčky polského výrobce Arpol, kde si můžete vybrat z několika menu a velikostí balíčků.

 

  • V poslední době vzrostl zájem o potraviny dehydrované. Jsou sice dražší, mají však hned několik výhod. Jsou výrazně lehčí než klasické potravinové balíčky, dále jsou bez konzervantů, což zvyšuje jejich kvalitu a zaberou také mnohem méně místa. V nabídce armed naleznete dehydrované potravinyTravellunch. Když se bavíme o dehydrovaných potravinách, musíme zmínit sušené maso, které je velice výživné. Sušené maso zabere málo místa, je lehké a bohaté na bílkoviny =  ideální pro doplnění energie.

 

  • Poměrně nedávno jsme do nabídky Armed zařadili konzervy Hot Can, které jsou vybaveny samoohřevem. Konzervy jsou poměrně rozměrné a těžké, ale pokud tato hlediska nemusíte zohledňovat, určitě budete spokojeni. Samoohřev je totiž rychlý, účinný a hlavně velice pohodlný.

 


To by bylo k tématu "outdoorové stravování" vše. Doufám, že jste dostali chuť vyrazit někam ven a vyzkoušet, jak všechny tyto povedené věcičky fungují. Jestli ano, tak za celý Armed team přeji dobrou chuť.