Velká výhoda vesty oproti bundě je v její skladnosti a mnohem menšímu omezení pohybu rukou. Navíc je mnoho lidí, kteří nejsou na ruce tak náchylní na prochladnutí, tudíž je pro ně zbytečné tahat sebou bundu. Vestu lze skvěle využít při sportech, jako je horské lezení, nebo i k náročnějším procházkám v přírodě, kde používáte hůlky nebo se často přidržujete a opíráte rukama. Dalšími spokojenými zákazníky jsou lidé, kteří se více potí. Vesta, které chybí oproti bundě rukávy, maximálně větrá podpaždí. V případě většího chladu není problém obléct návleky na ruce a tím si je ochránit i bez rukávů. Vestu lze také nosit jako další vrstvu do velké zimy k obyčejné softshellové bundě. 2 bundy přes sebe by nebyly moc komfortní, proto použít vestu místo bundy je skvělé řešení.

 

 

Nemůžeme zapomenout na vesty určené pro skryté nošení zbraně nebo zbraní. Jejich účel je schovat pistoli a zásobníky a zároveň to na sobě nedat znát.

 

 

Oproti tomu vesty typu ranger jsou na první pohled původem z armády. Jsou praktické, mají spoustu kapes, proto ja využívají myslivci, rybáři nebo security služby. 

 

 

Kromě vest pro běžné nošení nabízíme i reflexní vesty, které vás zviditelní v šeru nebo noci.

 

 

 

 V našem e-shopu najdete výběr vest od výrobců Helikon,Mil-Tec, Rothco USA a Surplus.
 
Segmentem, o kterém se zmíníme někdy příště, jsou taktické vojenské vesty a vesty pro nošení balistických plátů, které pomáhají v nebezpečných zónách zachraňovat životy.