Jazyk:
Země doručení:
Česká republika (CZK)
Menu

Vybavení pro vaši lékárničku 5.11

Americká značka "5.11  Tactical" byla založena v americkém státě Kalifornie horolezcem Royalem Robbinsem. Robbins si při zdolávání nejvyšší hory USA všímal, že kalhoty, které má na sobě, nejsou zcela vhodné při takové extrémní činnosti, jakou je lezení. Rozhodl se, že vyrobí kalhoty, které budou maximálně odolné a funkční. Psal se rok 1968, kdy začal Robbins vyrábět kalhoty s označením "5.11".

Název "5.11" pochází z nejvyšší úrovně obtížnosti horolezectví, která byla uvedena v Yosemitském desítkovém systému v Yosemitském národním parku, který vyvinul Robbins v padesátých letech minulého století. 

V roce 2003 získala značka nynější podobu. Ta se nyní soustředí nejen na horolezce a outdoor, ale své produkty dodává i FBI, armádě, policii, hasičům, záchranářům, pobřežní stráži, horské službě a dalším složkám po celém světě.

Výcviková akademie FBI spolupracuje se značkou "5.11" od roku 1992, kdy začala používat jejich kalhoty při tréninku svých agentů.

více informací
Filtrovat
Řazení: Nejprodávanější
Řazení: Nejprodávanější
-40%
Sleva
Taška pro záchranáře ALS/BLS Duffel, černá, 50L, 5.11

Taška pro záchranáře ALS/BLS Duffel, černá, 50L, 5.11

Pokud vám nestačí osobní lékárnička, ale potřebujete z nějakého důvodu plnohodnotnou zdravotnickou tašku s pořádnou kapacitou, vyrobila pro vás americká firma…
Skladem 1 ks 4 289 Kč

Proč mít u sebe IFAK (Individual First Aid Kit) a co by v něm mělo být si můžete přečíst na našem blogu.

Poskládat si vlastní soupravu pro první pomoc na první pohled nabízí mnoho výhod za malou snahu, ale tento dojem je zcela určitě špatně. Správně si takový set připravit skrývá mnoho úskalí a pokud si s tím nedáte práci, nejen že můžete přijít o všechny výhody vlastního setu, jako je třeba nižší cena, ale dokonce si ještě ublížit. Ať už s sebou taháte polovinu lékárny, nebo vám v klíčový okamžik chybí zásadní pomůcka, přípravu nelze brát na lehkou váhu.

Kvůli tomu se skládání setu první pomoci doporučuje pouze zkušeným profesionálům, kteří přesně vědí, do jakých situací se mohou dostat a jak je vyřešit. Pro všechny případy níže najdete seznam doporučeného vybavení, které byste neměli vynechat.

  • Turniket – pokrok nelze zastavit a gumové škrtidlo bylo ve většině případů nahrazeno turniketem. Základní princip je stejný, zamezit přístupu krve do zranění a tím předejít vykrvácení. Turniket je ovšem mnohem jednodušší k použití, je zapotřebí méně síly a aplikovat si ho můžete i sami, stačí k tomu totiž pouze jedna ruka. Doporučujeme turniket C.A.T, jako léty ověřenou, spolehlivou značku.
  • Hemostatika – co když ovšem potřebujete zastavit silné krvácení v místě, které zaškrtit nejde? Nebo je to na namáhané části těla a nedaří se zastavit proud krve? Zde přichází na řadu hemostatika. Je to skupina chemikálií s jediným účelem – co nejrychleji srážet krev. Typicky se prodávají již rozpuštěné v hemostatických obvazech.
  • Zdravotnické nůžky – zranění jsou zřídka jednoduše přístupná. Pokud je situace vážná, může hrát roli každá vteřina. Nemá pak smysl ztrácet čas se svlékáním oblečením a ideální je ho prostě rozstřihnout. K tomu jsou vhodné zdravotnické nůžky, které na rozdíl od těch normálních disponují zakulacenými konci, aby se s nimi dalo rychle a bezpečně stříhat.
  • Dekompresní jehla – kolaps plíce vlivem mechanického poškození může nastat jak důsledkem střelného poranění, tak třeba i díky zlomenému žebru. Tím se tlak v hrudní dutině vyrovná s okolním prostředím, což způsobí potíže s dýcháním a může člověka přímo ohrozit na životě. V takovém případě je ideální mít po ruce dekompresní jehlu, která dovolí vzduchu uniknout z plicní dutiny a nedostat se zpět dovnitř, čímž pomáhá udržovat v plicích potřebný podtlak.