>5 ks
po objednání dne 13. 11.
09:00 - 12:00
12:30 - 17:00
Praha 9
1 ks
dnes
09:00 - 19:00
Brno
>5 ks
po objednání dne 13. 11.
09:00 - 19:00
Plzeň
>5 ks
po objednání dne 13. 11.
09:00 - 18:00
Pardubice
>5 ks
po objednání dne 13. 11.
09:00 - 17:00
Vyškov
>5 ks
po objednání dne 13. 11.
09:00 - 12:00
12:30 - 17:00
Jakmile bude objednané zboží připraveno k odběru, budete informováni pomocí sms a e-mailu.
Přepravní služby
Toto zboží není možné doručit některými způsoby dopravy.
Doporučit známému
Popis zboží
Pistole samonabíjecí Beretta 1951
Italské ozbrojené síly a složky první poloviny 20. století byly vyzbrojeny tak, jak bylo prakticky po celé tehdejší Evropě běžné, pistolemi s neuzamčeným závěrem v rážích 7,65 mm nebo 9 mm Browning.
Beretta Modello 1951 jesamonabíjecí pistole služebního typu, ráže 9 mm Luger, s jednočinným spoušťovým a bicím ústrojím, jednořadým zásobníkem na 8 nábojů. Závěr zbraně je uzamčený, k uzamčení slouží kyvná závora uložená pod hlavní, jež se vykývne směrem vzhůru vlivem společného pohybu hlavně spolu se závěrem vlivem zpětného rázu vznikajícího při výstřelu. Po odemčení závěr pokračuje setrvačností vzad, dojde k vyhození vystřelené nábojnice a při pohybu závěru vpřed dojde k zasunutí dalšího náboje ze zásobníku.
Ovládací prvky zbraně jsou poplatné době vzniku: Spoušť je jednočinná, v horní části rukojeti je implementována příčně suvná pojistka, vypouštěč zásobníku je situován ve spodní části rukojeti z boku. Zbraň nicméně disponuje střeleckou pohotovostí s vnějším záchytem závěru.
Délka hlavně činí 4,5", což spolu s vysokou kvalitou výroby i použitých materiálů činí dodnes s Beretty 1951 velmi přesnou zbraň, jíž lze i dnes využít pro přesnou mířenou střelbu.
Nabízené pistole nejspíše pocházejí ze záložních skladů italské policie nebo Carabinieri, neboť na rozdíl od pistolí námořnictva jsou ve vynikajícím stavu. Zbraně jsou dodávány s jedním zásobníkem.
Technologický posun a historie
Druhá světová válka přinesla krom nezměrného utrpení milionů lidí také obrovský, skokový posun v technologiích a také v taktice. Rovněž tento konflikt ukázal, že zatímco výkon běžné pěchotní pušky je zbytečně, nevyužitelně vysoký, tak na straně druhé je výkon valné většiny zavedených pistolí příliš nízký. Zejména u vojenských pistolí pak hrál roli také požadavek na unifikaci střeliva, neboť válka rovněž znamenala obrovský rozmach samopalů - v drtivé většině v ráži 9 mm Parabellum (dnes známý jako 9 mm Luger).
Tradičním dodavatelem pistolí pro italské ozbrojené síly byla (a je) jedna z nejstarších zbrojovek na světě, společnost Pietro Beretta S.p.A. V průběhu první světové války se zrodily první samonabíjecí pistole Beretta, jež zahájily éru typického designu se závěrem odlehčeným v horní části a odhalujícím tak hlaveň. Tyto pistole se záhy staly standardní výzbrojí všech italských ozbrojených složek a nadále až do současnosti je Beretta - až na výjimky - jediným dodavatelem služebních pistolí pro italské jednotky jak policejního, tak vojenského typu. Ve 30. letech byly na trh uvedeny zdařilé modely 34 a 35, jež se staly služebním standardem a u policejních složek i armády mnohde vydržely ve výzbroji až hluboko do 80. let.
Po druhé světové válce nastal čas na vývoj a představení nové, výkonnější pistole. Zbrojovka Beretta se inspirovala legendárním modelem P-38 od Walthera, z nějž převzala systém uzamčení závěru kyvnou závorou pod hlavní a ten implementovala do úměrně zvětšeného designu pistolí Modello 34/35. Vznikla tak velmi kvalitní, spolehlivá, přesná a odolná pistole, zavedená do italského námořnictva, karabiníků (Carabinieri) a státní dopravní policie pod označením Modello 1951. Tyto zbraně nikdy nebyly vyráběny pro civilní trh, byly striktně dodávány pouze italským ozbrojeným silám.
V průběhu doby výroby tohoto modelu, jež trvala obdivuhodných 40 let, zbraň doznala několika dílčích vylepšení a modernizací, jejichž vyvrcholením byla výroba omezené série s rámem z hliníkové slitiny - jenže to už doba doznala potřeby výraznější modernizace a světlo světa spatřil notoricky známý model 92 (jenž je do současné doby ve variantě 92FS zaveden jako standardní služební pistole americké armády pod označením M9). Významného rozšíření doznaly i licenční varianty modelu 1951, kdy jedním z největších uživatelů byl Egypt. Sem zbrojovka Beretta dodala nejprve zhruba 50.000 pistolí upravených dle egyptské specifikace a následně na výrobu těchto zbraní prodala Egyptu licenci. Licenční pistole byly vyráběny ve zbrojovce Maadi jako model Helwan. Dalším licenčním výrobcem byl Irák (pod označením Tariq) a celá řada dalších zemí severní Afriky a středního východu (včetně Izraele) měla tyto pistole zavedeny do výzbroje. Od "služebního" modelu 1951 pak byly odvozeny více či méně modifikované civilní modely 951 Brigadier nebo M 952 Sport či Target.
Parametry pistole samonabíjecí Beretta Modello 1951
Glock 19X je nová pistole, která částečně vychází z modelu G19MHS, který se zúčastnil tendru na novou pistoli pro U.S. Army. Kombinuje rám z G17 a závěr z…
Glock 43 je superkompaktní a přitom výkonná obranná zbraň v ráži 9 mm Luger . Díky použití jednořadého zásobníku je zbraň velmi plochá. Výhodou oproti…