Jazyk:
Země doručení:
Česká republika (CZK)
Menu

Krkomen 2019 – Nejnáročnější skialpinistický závod AČR

Na konci března prověří schopnosti našich vojáků mezinárodní otevřený skialpinistický závod velitele Pozemních sil Armády ČR – Krkomen Trophy 2019. Armed se stal jeho hrdým sponzorem.

Krkomen 2019 – Nejnáročnější skialpinistický závod AČR

Během závodu musí tříčlenná družstva v časovém limitu 40 hodin překonat vzdálenost 100 km v zasněženém horském prostředí a celkové převýšení 6500 metrů. Krkomen simuluje činnost vojenské hlídky v neznámém zimním horském terénu

Hlavním organizátorem mezinárodního otevřeného skialpinistického závodu velitele Pozemních sil armády ČR je 15. ženijní pluk. Start závodu je 26.3. ve 22:00 ve Skiareálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně.

Armed se stal hrdým sponzorem letošního ročníku. Každý z účastníků od nás obdrží  energeticky vydatné dehydratované MRE od Tactical Foodpack. Vítězové závodu pak získají hodnotné ceny z našeho sortimentu.

Krkomen Trphy 2019

Soutěž tříčlenných družstev vyžaduje vysokou úroveň individuálních schopností a dovedností, stejně jako týmovou spolupráci. Účastníci se na trase se pohybují podle  mapy bez pomoci moderních navigačních prostředků jako GPS. 

Během závodu jsou účastníci odkázáni sami na sebe. Nesmí přijmout cizí pomoc ani se jít zahřát do tepla. Všichni závodníci mají předepsanou povinnou výbavu: horolezecké vybavení, skialpinistickou výzbroj včetně lavinového setu, buzolu, prostředky a stravu pro nouzové přežití a přespání ve volné přírodě. Nepovinná výbava je na zvážení každého z účastníků. Veškerý materiál, který mají na startu, musí donést i do cíle.

Podívejte se na video ze závodu z roku 2017.

Historie závodu

Závod Krkomen se pravidelně koná ve Špindlerově Mlýně na Brádlerových boudách v Krkonoších již od roku 2009.  Svým obsahem a pojetím navazuje na závody Lyžařských hlídek Československé branné moci v době první republiky v letech 1919 až 1938. Lyžařské závody v tomto období, byly organizovány v tzv. „Výcvičných střediscích“, které měla naše armáda zřízena hlavně pro výcvik horských jednotek v lyžování a horolezectví.


Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku