Jazyk:
Země doručení:
Česká republika (CZK)
Menu

Rychlý test pepřových sprejů

Tipy

Udělat test pepřových sprejů jsme chtěli už delší dobu. Také proto, že je náš obchod velmi často prodává a proto jsme chtěli vědět, jak který pepřák vlastně funguje. --update 2017-- Toto je jeden z našich prvních testů, takže tomu odpovídá kvalita videa. Přesto si myslíme, že i po letech má test informační hodnotu.

Rychlý test pepřových sprejů

Rychlý test obranných sprejů jsme zaměřili zejména na dosah a ovládání. Hlavně jsme chtěli zjistit rozdíly mezi jednotlivými typy. Do testování účinnosti pepřového spreje jsme se nepouštěli. Pokud vás zajímají praktické testy, najdete je na našem Youtube kanálu.

Nejprve seznam sprejů, které jsme testovali:
  • KO Jet (střela)
  • KO Fog (mlha)
  • KO Defenol CS (slzný plyn) - již vyřazen
  • Equalizer (střela)
  • K-FOG (mlha)
  • Stopper (pěna)

Testovali jsme menší i větší varianty sprejů. Spreje s označením KO (první tři) zastupují levné obranné spreje s odlamovací pojistkou nová verze už má moderní nadzvedávací pojistku. První dva jsou pepřové, KO Defenol je slzný plyn. Vyrábějí se o objemu 50 a 40 ml, jsou tedy poměrně malé. Zbávající tři pepřové spreje mají bezpečnostní pojistku pro více použití a vyrábějí se v objemu 50ml, 16 ml (do kabelky) a Stopper ještě 90 ml.

Průběh testu obranných sprejů

Žádné laboratorní podmínky nečekejte. Vzali jsme prostě batoh , do něj naházeli spreje a vyrazili do přírody. Na strom jsme připevnili velký papír, který jsem se snažil obranným sprejem zasáhnout a celé jsme to natočili na kameru, takže si můžete prohlédnout i video. Podmínky byly docela dobré, foukal jen mírný větřík. Dal jsem si opravdu pozor, aby mi při testování foukal do zad, protože jsem takhle jednou ukazoval před prodejnou zákaznici, jak daleko sprej dostříkne, a nechtěně jsem jí ukázal, že je i hodně účinný.

Pepřový sprej KO Jet 40 ml

Pro použití je potřeba odlomit palcem plastovou pojistku. KO Jet je pepřový sprej typu střela, takže dosáhne nejdále, zhruba 4 metry. Náplň o objemu 40 ml vydrží zhruba na 4 sekundové stříkání. Tento pepřový sprej je vhodný pro použití na delší vzdálenost a snáze se s ním míří.

Pepřový sprej KO Fog 50 ml

Pepřový sprej typu mlha. Před použitím se opět musí odlomit pojistka. Sprej dosáhne maximálně 3 metry. Výhodou je ale větší krytí, než má střela. Náplň o objemu 50 ml vydrží zhruba 3 sekundy. Tento sprej je tedy vhodnější pro blízký kontakt, nejlépe na dosah ruky, kdy zasažení útočníka je jistota.

Slzný sprej KO Defenol 40 ml

Slzný sprej KO Defenol je jediný zástupce slzáků v testu. Stejně jako předchozí dva má odlamovací pojistku. Slzný plyn je ověřená a účinná látka, která útočníka spolehlivě zneškodní. Nevýhodu má v uzavřených prostorách, kde spolehlivě zneškodní i majitele - tedy pokud se bude po použití v místnosti zdržovat. Dosah slzného spreje je zhruba dva metry, takže je na tom podobně jako mlhový pepřový sprej. Vhodný pro použití na blízko. - již vyřazen z naší nabídky

Pepřový sprej Equalizer

Equalizer je pepřák typu střela a má pojistku, která se odsune do boku a pak je možné stisknout tlačítko. Po použití je možné sprej zase zajistit. Vzhledem k tomu, že sprej vydrží stříkat jen pár sekund, je smysl takové pojistky diskutabilní. Pokud sprej použijete jednou a náhodou ho nevystříkáte, stejně už v něm moc pepřové látky nezůstane. Náplň o objemu 50 ml dosáhne o něco dál než KO Jet, ale rozdíl je malý. Výdrž zhruba 4 sekundy. Jinak to je u 16 ml verze, která je oblíbená jako pepřový sprej pro ženy. Díky své miniaturní velikosti se hodí do kabelky. Je potřeba si uvědomit, že je v něm jen 16 ml látky, která vydží ze spreje stříkat zhruba 2 sekundy. Na blízko to ale stačí, i 1 ml pepřového spreje v oku dělá divy.

Pepřový sprej K-FOG

Mlhový pepřový sprej s pojistkou pro více použití, stejnou jako má Equlizer. K-FOG ve verzi 50 ml vypadá docela schopně. Dosah je zhruba 2 metry , ale pokrytí je velké a stříká zhruba 8 sekund.

Varianta 16 ml opět vydrží stříkat docela dlouho, daní za to je menší pokrytí. Je to opět pepřový sprej do kabelky.

Pepřový sprej Stoper

Nejlepší na konec? Možná ano, protože pěnový pepřový sprej Stoper má docela velký dosah a slušný rozptyl. V praxi to vypadá tak, že z trysky spreje létají chuchvalce pepřové pěny. Dalo by se říct, že pěnový pepřový sprej spojuje výhody střely a mlhy.

Varianta 50 ml je rozhodně lepší, dosah je zhruba 3,5 metru a výdrž 6 sekund.

Varianta 16 ml je tak na 2 metry a výdrž cca 5 sekund.

Závěrem

Každý pepřový sprej vydrží jen tak dlouho, než stačí prohnat tryskou pepřovou tekutinu. A té ve spreji moc není, protože jak víme, kapalinu stlačit nelze. Verze s objemem 16 ml jsou oblíbené, ale je potřeba myslet na to, že jejich použití je dost omezené (stejně jako místo v kabelce). Čím větší sprej s sebou můžete nosit, tím lépe pro vás.

Podívejte se na naší aktuální nabídku pepřových sprejů.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku