Jazyk:
Země doručení:
Česká republika (CZK)
Menu

Trendy v outdoorovém stravování

Přečtěte si, jaké jsou dnes možnosti ohledně stravování, pokud se chystáte na cesty. Uvidíte, že jsme již udělali velký skok od konzerv s paštikou. Máte možnost výběru jídel s bezplamenným ohřevem, dehydrované jídlo nebo konzervy se samoohřevem. Každopádně dobrá zpráva je, že už nebudete muset v lese žvýkat kořínky.

Trendy v outdoorovém stravování

Trendy v outdoorovém stravování

Pokud plánujete strávit nějaký čas mimo civilizaci, pak je dobré se na takový pobyt náležitě připravit. Nejdůležitější je pro člověka voda.

Bez vody se totiž počítá přežití člověka na hodiny. Pro desinfekci vody naleznete v nabídce Armed hned několik produktů.

tipy na úpravu vody

Velice oblíbené a osvědčené jsou filtrační lahve na vodu Sawyer, které zbaví vodu nečistot a bakterií. Můžete tak pohodlně nabrat vodu z přírodních zdrojů. Pokud při doplňování tekutin dáváte přednost spíše hydratačnímu vaku, cestovní filtr Sawyer Mini lze zakomponovat i do hadiček většiny hydratačních vaků.

Další možností jak si zajistit nezávadnou vodu, je použití tablet nebo roztoku pro desinfekci vody. Přípravky k desinfekci vody fungují na bázi iontů stříbra, silnější pak na bázi chlóru. Voda po desinfekci zůstává pitná až na půl roku, takže nemusíte mít strach před opětovnou kontaminací.

Co budete jíst?

Pokud máte zajištěn pitný režim, je potřeba dostat do žaludku také nějaké jídlo, abyste doplnili potřebné živiny. I na to jsme v Armedu mysleli a nabízíme vám celkem slušný výběr trvanlivých potravin.

Mezi nejznámější trvanlivé potraviny patří MRE, které jsou zavedeny v americké armádě. Jedná se v podstatě o balíček zakonzervovaných potravin, který je vybaven bezplamenným ohřívačem. Zkratka MRE znamená Meal Ready to Eat, což je v překladu "jídlo připravené ke konzumaci". Na stejném principu fungují i potravinové balíčky polského výrobce Arpol, kde si můžete vybrat z několika menu a velikostí balíčků.

V poslední době vzrostl zájem o potraviny dehydrované. Jsou sice dražší, mají však hned několik výhod. Jsou výrazně lehčí než klasické potravinové balíčky, dále jsou bez konzervantů, což zvyšuje jejich kvalitu a zaberou také mnohem méně místa. V nabídce Armedu naleznete dehydrované potraviny Tactical Foodpack. Když se bavíme o dehydrovaných potravinách, musíme zmínit sušené maso, které je velice výživné. Sušené maso zabere málo místa, je lehké a bohaté na bílkoviny =  ideální pro doplnění energie.

Není zmrzlina jako zmrzlina...

Myšlenka mrazem sušeného jídla pochází z požadavků NASA a je jedním z pokrokových technologií dnešní doby. Produkty Tactical Foodpack navazují na tuto vizi a přináší lehké, energeticky vydatné potraviny, kde současně věnují mimořádnou pozornost chuti i dlouhé trvanlivosti. Díky komfortnímu použití jsou vhodné pro horolezce, turisty a samozřejmě pro vojáky.

To by bylo k tématu "outdoorové stravování" vše. Doufám, že jste dostali chuť vyrazit někam ven a vyzkoušet, jak všechny tyto povedené věcičky fungují. Jestli ano, tak za celý Armed team přeji dobrou chuť.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku