V projektu O.T.T. (OBOS TACTICOOL TECHNOLOGY), zúročují instruktoři střelecké školy OBOS.cz léta zkušeností nasbíraných, jak při službě v ozbrojených složkách, tak i při střeleckém a taktickém výcviku. Cílem projektu je dodat na trh inovativní materiál vysoké kvality, který bude uživatelům nápomocen při plnění náročných úkolů. Pří vývoji produktů a jejich následném testování je kladen důraz především na uživatelskou jednoduchost a odolnost při použití v těžkých služebních podmínkách. Další z priorit projektu O.T.T., je spolupracovat především s českými výrobci a využít tak potenciál tuzemské výroby.
více informacíZákladním úkolem škrtidla, zaškrcovadla nebo turniketu, je zastavit tepenné krvácení. V závislosti na druhu škrtidla je pak ale rozdíl v jeho podobě a využití. V praxi tak dnes nejčastěji vidíme taktická armádní zaškrcovadla, neboli vojenské turnikety, a zdravotnická zaškrcovadla.
Turniket, nazývaný též taktické armádní zaškrcovadlo, je nezbytnou součástí zdravotnického vybavení moderních armád a každé vybavené záchranářské jednotky. Turniket, rovněž někdy podle svého francouzského původu slova psán jako tourniquet, existuje v několika podobách. V praxi se pak nejčastěji jedná o pevný textilní popruh o šířce mezi cca 35-50 mm, která je doplněn o upínací a stahovací zařízení, které kroucením turniket utáhne. Důležitá vlastnost urniketu je jeho efektivnost, jednoduchost použití a hlavně možnost utáhnutí jednou rukou, což je nepostradatelné při použití v sebezáchraně ve válečném poli.
Běžný civilní uživatel se však nejčastěji setká se zdravotnickým škrtidlem a to například při odběru krve u svého doktora nebo v nemocnici při zavádění nitrožilní kanyly. Tato škrtidla, která jsou nejčastěji gumová, stahují končetinu jen minimálně a nejsou určena pro použití při životu ohrožujícím krvácení z tepny. Jejich smyslem je pouze zabránit odtoku žilní krve a tím ulehčit lokalizaci cév pro následné lékařské zákroky.