Jazyk:
Země doručení:
Česká republika (CZK)
Menu
Nastavení filtrů
Značka
Zobrazit všechny značky
Značka nebyla nalezena
Cena
Ráže
9 mm Luger (0) 22 LR (0) 223 Rem. (1) 308 Win. (0) 17 HMR (0) 300 Win. Mag. (0) 338 Lapua Mag. (0) 9x19 (0) .223 Rem (0)
Způsob uchycení
Adaptér A-LOCK Mini (0) BoreLock (samostatný tlumič) (0) závit 1/2"x20 UNF (0) závit 1/2"x28 UNEF (1) závit 1/2"x28 UNEF (SIG Taper) (0) závit 1/2"x36 UNEF (0) závit 9/16"x24 levý (0) závit 5/8"x18 (0) závit 5/8"x24 UNEF (0) závit 3/4"x20 (Barrett) (0)
Pro zbraň
Univerzální (0) AR15 (1)

Kompenzátory, úsťové brzdy a tlumiče Lancer

Úsťová zažízení slouží k potlačení nežádoucích vlivů vzniklých výstřelem ze zbraně. Těmito vlivy rozumíme zpětný ráz zbraně a světelný (výšleh plamenů) a akustický efekt (hluk). Pracují na principu usměrňování plynů vzniklých při zažehnutí výmětné náplně (neboli střelného prachu). Jak již název napovídá, tato zařízení se instalují na ústí hlavně, a to zpravidla na závit. Nejrozšířenějšími zařízeními jsou úsťové brzdy, kompenzátory, tlumiče výšlehu a tlumiče hluku.

V nabídce Armedu naleznete kompenzátory zdvihu, úsťové brzdy a tlumiče výšlehu pro řadu dlouhých zbraní a samonabíjecích pušek. Hledáte kompenzátor pro AR-15 nebo úsťovou brzdu pro SA vz. 58? Pokud ano, tak jste na správném místě. U nás najdete kompenzátory raže .223 Rem, ráže 7,62x39 i kompenzátory a úsťové brzdy pro větší kalibry jako jsou ráže .338 nebo .375.

více informací
Filtrovat
Řazení: Nejprodávanější
Řazení: Nejprodávanější
Puškový kompenzátor Nitrous, Lancer, ráže .223, závit 1/2″x28 UNEF

Puškový kompenzátor Nitrous, Lancer, ráže .223, závit 1/2″x28 UNEF

Puškový kompenzátor Nitrous Lancer je jeden z nejvýkonnějších a nejpropracovanějších kompenzátorů pro pušky řady AR-15 . Kompenzátor je určen pro hlavně…
1x
1 varianta skladem od 3 190 Kč

Ačkoliv jsou slova kompenzátor a úsťová brzda častou používána jako synonyma, jedná se o dvě úsťová zařízení s nepatrně odlišnými funkcemi. Společné mají to, že obě úsťová zařízení zlepšují ovládání zbraně při střelbě - ať už máte nainstalovaný kompenzátor zdvihu nebo úsťovou brzdu, tak platí, že střelba ze zbraně je pohodlnější a míra pohodlí roste s balistickým výkonem zbraně. Technické vysvětlení je komplikovanější, ale laicky se dá říct, že úsťová brzda odstraňuje příčinu zdvihu hlavně zbraně, kdežto kompenzátor zdvihu eliminuje následek (tj. samotný zdvih).

Úsťová brzda

Úsťová brzda je vhodná především pro dlouhé zbraně, které jsou při střelbě upřeny o rameno střelce. Zmenšením klopného momentu kolem ramena střelce pak úsťová brzda redukuje zpětný ráz zbraně a tím i následný zdvih ústí hlavně. V principu se také dá říct, že úsťová brzda je účinnější než kompenzátor zdvihu. Úsťová brzda ovlivňuje působení vytékajících plynů na plochu orientovanou kolmo k ose hlavně - případně ve směru osy hlavně směrem dopředu - čímž se při střelbě snižuje pohyb zbraně směrem vzad.

Kompenzátor

Kompenzátor, kterému se přesněji říká “kompenzátor zdvihu”, je obecně doporučován pro kratší, samonabíjecí zbraně střílející jednotlivými ranami. Jak již jméno napovídá, kompenzátor zdvihu potlačuje zdvih ústí hlavně při střelbě. Kompenzátor toho docílí změnou směru proudění prachových plynů vytékajících z hlavně zbraně při výstřelu. V praxi je tak střelec schopný lépe a snadněji kontrolovat míření zbraň, díky čemuž je pak střelec schopný střílet rychleji a přesněji. U jednoranných a opakovacích zbraní je pak využití kompenzátoru zdvihu takřka zbytečné.