Jazyk:
Země doručení:
Česká republika (CZK)
Menu

Sloužíte u AČR? Získejte 2000 Kč na nákup střeleckých brýlí nebo sluchátek od VoZP

Pokud sloužíte u AČR a jste pojištěni u Vojenské Zdravotní Pojišťovny (VoZP), můžete při nákupu střeleckých brýlí nebo sluchátek výrazně ušetřit.

Sloužíte u AČR? Získejte 2000 Kč na nákup střeleckých brýlí nebo sluchátek od VoZP

Vojenská Zdravotní Pojišťovna (VoZP) proplácí až 2000 Kč ročně na střelecké ochranné prostředky z programu Rodina vojáka. Příspěvek je určen vojákům, příslušníkům aktivních záloh AČR a jejich rodinným příslušníkům. Střelecká sluchátka, brýle nebo příslušenství k nim můžete tak pořídit úplně zadarmo nebo s výraznou slevou.

Kdo může příspěvek čerpat?

Příspěvky můžete čerpat pokud jste:

 • voják/vojákyně v činné službě
 • válečný veterán
 • voják/vojákyně v aktivní záloze pojištěný/á u VoZP
 • jejich manželka/manžel pojištění u VoZP
 • jejich partnerka/partner ve společné domácnosti pojištění u VoZP
 • jejich děti do 18 let pojištěné u VoZP (příspěvek na střelecké pomůcky pro děti od 8 let)

Jaké produkty pojišťovna proplácí?

VoZP proplácí následující pomůcky pro ochranu zraku a sluchu při střelbě:

 • střelecké (balistické) brýle
 • příslušenství k nim (např. vyměnitelná skla, zorníky, obroučky, nožičky apod.)
 • ochranná střelecká sluchátka (nikoli zátky do uší)

Co je třeba předložit?

 1. Online: Žádost můžete podat on-line přes webový Klientský portál VoZP nebo mobilní aplikaci Zdraví na klik, přiložte kopii dokladu o úhradě, z něhož je zřejmý druh zaplaceného zboží (střelecké pomůcky k ochraně zraku či sluchu), a to ve formátu PDF, JPG, PNG nebo TIFF (mobilní aplikace umožní doklad vyfotit a sama fotografii převede do PDF).
 2. Osobně, nebo poštou: vyplněnou a podepsanou žádost do 90 dnů od data uvedeného na dokladu o úhradě. Doplněnou o originál dokladu k úhradě, z něhož je zřejmý druh zaplaceného zboží (střelecké pomůcky k ochraně zraku či sluchu)
 3. Pokud o příspěvek žádáte jako válečný veterán, je v obou výše zmíněných případech potřeba přiložit i kopii průkazu válečného veterána

Na našem e-shopu si můžete objednat například oblíbené pasivní chrániče sluchu Peltor Bull's Eye nebo kvalitní střelecké brýle a příslušenství značek Edge Tactical a ESS.

Brýle slouží k ochraně před střepinami, ale mohou vaše oči ochránit i před sluncem, prachem a větrem. Zejména ochranu očí při střelbě doporučujeme nepodceňovat a nespokojit se se slunečními nebo sportovními brýlemi. Podívejte se na test střeleckých brýlí ESS ve srovnání s běžnými brýlemi.

Kompletní podmínky a informace o programu Rodina vojáka a také k programu Válečný veterán naleznete na webu VoZP.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku