Německá zbrojovka Walther, přesněji řečeno Carl Walther byla založena Carlem Waltherem v roce 1886. Již více než 140 let tak vyrábí střelné zbraně pro služební i sportovní použití. Původní továrna v Zella-Mehlis byla po rozdělení Německa opuštěna a zbrojovka od 50. let 20. století sídlí v Ulmu ve spolkové zemi Bádensko-Württenbersko. Firma Walther je dnes proslulá především svými modely pistolí a to zejména modely PPK, PPQ a PPS. Společnost je ovšem známá i ve světě nožů. Nože Walther vyrábí jak zavírací, tak i s pevnou čepelí. Typický nůž Walther je pak často charakterizován stejnými znaky jako ony legendární střelné zbraně z fabrik tohoto renomovaného výrobce - kvalitní, odolný a precizně zpracovaný. Sláva značky Walther začala s uvedením modelu PP (Polizei Pistole) a zejména modelu PPK (Polizei Pistole Kriminalmodell), jenž se stal ikonickou zbraní agenta 007. Dalším slavným modelem je Walther P38, který se nechvalně zviditelnil v rukách příslušníků Wehrmachtu, nicméně dále pak sloužil i v odlehčené verzi P-1 v Bundeswehru až do 90. let. V roce 1993 se Walther stal součástí koncernu Umarex. Walther dále vyrábí moderní služební pistole, zejména z řady PPQ a PPS, Umarex pak nabízí jejich airsoftové a plynové varianty. Walther se také dlouhodobě zaměřuje na sportovní střelbu a proto nabízí speciálně upravené sportovní varianty původně služebního modelu PPQ a dále má ve své nabídce celou řadu špičkových sportovních vzduchových a malorážkových zbraní pro olympijské disciplíny. Máte za sebou zkoušky na ZP? Zde vám poradíme jak vybrat první zbraň. Veškeré z nabízených modelů dlouhých zbraní skladem si můžete po předchozí domluvě prohlédnout v našich prodejnách v Praze, v Brně, ve Vyškově nebo v Táboře. S případnými odbornými dotazy nás neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese zbrane@armed.cz. |
Nevíte si rady s výběrem nože? Existuje několik parametrů, podle kterých nůž vybírat.
Pro univerzální použití je nejvhodnější čepel s hladkým ostřím, se kterým uříznete prakticky vše, jako s vroubkovaným. Vroubkované ostří je ideální na řezání lan či kůže, ale naopak s ním nelze pořádně štípat dříví nebo opracovávat dřevo. Zlatým středem je ostří kombinované, která kombinuje hladké i vroubkované, ale i tato varianta má svou nevýhodu, a tou je broušení. Nabrousit kombinované ostří podomácku je velmi složité.
Čepel je na noži to nejdůležitější, vyrábí se buď z uhlíkových nebo nerezových ocelí.
Uhlíkové ocele obsahují více uhlíku, což se odráží také na jejich vlastnostech – mají lepší řezné vlastnosti, snadno se opracovávají a také brousí, například brousky od jednoho z nejznámějších výrobců brousků na trhu Lansky sharpeners, jehož produkty též naleznete v naší nabídce. Nevýhodou uhlíkových ocelí je větší náchylnost ke korozi, tudíž vyžadují pečlivou údržbu.
Nerezové ocele nejsou sice úplně nerezové, jak říká název, ale vyžadují menší údržbu proti korozi než ocele uhlíkové.
V naší nabídce se nejčastěji setkáte s tvary:
Pojistky jsou na zavíracích nožích pro eliminaci samovolného otevření při nošení v kapse, ale také pro zajištění otevřené polohy nože při práci.
U nožů z naší nabídky většinou narazíte na pojistky typu:
Rukojeti jsou většinou ergonomicky tvarované a pogumované, aby dobře padly do ruky a zamezily sklouznutí ruky na ostří a následnému poranění. V nabídce zavíracích nožů můžete také narazit na nože s rukojeťmi z kratonu, který je odolný a má nízkou hmotnost, nebo také z ocele, která je ještě odolnější, ale naopak těžší.
Abyste se přesvědčili, že vám váš nový zavírací parťák bude vyhovovat, můžete si ho vyzkoušet na některé z našich prodejen, které najdete na Praze 9, v Táboře, Brně, Plzni, Pardubicích nebo ve Vyškově.